Search - Ignite Gallery
Search - JEvent Locations
Search - Události - Events
Search - Kategorie - Category
Search - Kontakty
Search - Obsah - Article
Search - Kanály
Search - Štítky
Search - Media
Search - Reporty

Videa a webkamery z okolí | Video and webcams from...

Události - Report - Events
Ankety a hlasování - Poll and Vote

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Znojmo - WebkameraZnojmo (německy Znaim) je město s rozšířenou působností v Jihomoravském kraji na levém břehu řeky Dyje, 65 km jihozápadně od Brna a 83 km severozápadně od Vídně. Hranice s Rakouskem probíhá osm kilometrů od města. Žije zde přibližně 34 tisíc obyvatel. Je druhým největším městem Jihomoravského kraje a historickým centrem jihozápadní Moravy.

 

Až do roku 2002 bylo Znojmo okresním městem správního okresu Znojmo. Za Rakouska-Uherska a za první Československé republiky bylo do roku 1928 také městem statutárním.

Sousedními obcemi sídla jsou Kravsko, Citonice, Strachotice, Podmolí, Dobšice, Chvalovice, Dyje, Havraníky, Nový Šaldorf-Sedlešovice, Tasovice, Mašovice, Suchohrdly, Únanov, Vrbovec, Plenkovice, Žerůtky, Hluboké Mašůvky a Kuchařovice.

Ve městě Znojmě se nachází mnoho památek, z nichž jsou některé zapsány i do seznamů kulturních památek ČR. Samotné město Znojmo je městskou památkovou rezervací, ve městě se nachází i Národní kulturní památka České republiky – rotunda svaté Kateřiny z 12. století, ta je památkově chráněna z důvodu zachovalých nástěnných maleb z roku 1134, jež zobrazují přemyslovskou rodovou pověst a podobizny vládnoucích přemyslovských knížat a králů a také podobizny moravských údělných knížat. Mimo tuto NKP ČR se ve městě nachází i 216 nemovitých kulturních památek ČR. Mezi nejznámější tyto památky patří znojemské kostely, Loucký klášter a další bývalé kláštery, různé měšťanské domy a další památky. Mezi další významnější památky patří i znojemský hrad nad údolím Gránického potoka, rozsáhlé několikapatrové Znojemské podzemí z 13. až 17. století, Sealsfieldův kámen položený k památce spisovatele Charlese Sealsfielda či Znojemská radniční věž postavená Mikulášem ze Sedlešovic. Z městských domů vynikají např. Althanský, Daunův nebo Ugartův palác.

Radnice města Znojma nabízí na svých stránkách iniciativu 77 divů Znojma, jež má podporovat turistický ruch a zobrazovat tak památky dělené do několika skupin, tyto památky jsou prezentovány na různých veletrzích cestovního ruchu či v městských tiskovinách. Rozvoji turistického ruchu po krajině i po památkách ve Znojmě a okolí také napomáhají různé cyklostezky či vinné stezky, město Znojmo podporuje několik projektů k rozvoji turistického ruchu.[9] Ve městě Znojmě se nachází 7. zastavení trojstátní trasy poutních míst nazvané Kristkova podyjská glyptotéka.

V blízkosti historického jádra města se nachází hráz vodní nádrže Znojmo.

Zaniklé stavby: Uvnitř kláštera klarisek stávala Loretánská kaple, založená roku 1713. Po josefínských reformách byl klášter zrušen a Santa Casa roku 1829 zbořena.

 

Webkamera - Znojmo: Horní náměstí

Znojmo: Horní náměstí

Webkamera - Znojmo: Plovárna Louka

Znojmo: Plovárna Louka

Webkamera - Znojmo: Husovy sady

Znojmo: Husovy sady

Publikováno z / Published by Lookr.comZnojmo (Czech pronunciation: [ˈznoimo]; German: Znaim) is a major town in the South Moravian Region of the Czech Republic, the administrative capital of the Znojmo District. It is the historical and cultural centre of southwestern Moravia.

The town is situated on a rock outcropping on the steep left bank of the Thaya (Dyje) River, about 55 km (34 mi) southwest of the regional capital Brno. Located near the border with Austria, it is connected to Vienna by railway and road (about 80 minutes).

The Gothic Church of St. Nicholas and the Late Gothic Town Hall tower are the most recognizable landmarks. St Nicolas` Church was built in 1348 by Emperor Charles IV, and the town hall, with its 75 m (250 ft) tower, dates from around 1446.

Overlooking the Dyje River valley, on the edge of the medieval city, there is Znojmo Castle, dating back to 11th century, founded by Přemyslid dukes. The only remains of the castle used by the Přemysl dukes is the Romanesque Rotunda of Saint Catherine, the interior of which is covered with 11th-century frescoes depicting biblical scenes and illustrating the life of Přemysl.

Under the city and castle is a vast labyrinth of connected passageways and cellars, Znojmo Catacombs, developed in the 14th and 15th century for defensive purposes and containing wells, drainage, fireplaces, trap doors and escapeways that led beyond the fortifications of the city.

Source: WIKIPEDIA
Znojmo
,Znojmo,Jihomoravský Kraj,

Návod pro zobrazení StreetView: Žlutého panáčka umistěte na mapu pro zobrazení ulic | Yellow stick figure place on the map = Street View ↑

Napiš komentář

Odeslat komentář jako host

0
  • Žádné komentáře nenalezeny

Populární události | Popular Events

MOD_COMMUNITY_POPULAR_EVENTS_NO_EVENTS
Video Blogy

Fotogalerie TVBV.cz

Webkamera na náměstí TGM v Břeclavi

Video Blogy TVBV.cz na YouTube

Anketa - Poll

Jaký multimediální obsah Vás zajímá?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Nejbližší události

15čec
15 čec 2023
02:00PM - 02:00AM
Retro Music Festival | 15.7.2023 | Břeclav
Zámek Břeclav
25srp
25 srp 2023
10:00AM - 11:00PM
MIKULOVE 2023 - Festival nepopulární hudby - Mikulov
Amfiteátr Mikulov

Komentáře - Comments

Návštěvník - KVHMZ
Poštorenská továrna na smrt - Boří les

Zbytky továrny Muny - Boří Les - Břeclav - Poštorná
Návštěvník - Bike Tower
Aktuální obsazenost cyklověže najdete na adrese http://www.biketower.cz/obsazenost_breclav_nadrazi.p...